Category: Cdo gje

0

Biskota me Marmelate

Perberesit: 300 gr miell 120 gr sheqer 150 gr gjalp 1 veze 1 e kuqe veze 8 gr maja per embelsira marmelate sipas deshires Pergatitja: Si fillim duhet te pergatitet brumi. Per kete arsye...

0

Cokollate e ngrohte si ne bar

Perberesit: 750 ml qumesht 110 gr cokollate e zeze 30 gr niseshte 30 gr kakao 50 gr sheqer Pergatitja: Per te pergatitur cokollaten e ngrohte , si fillim e copetojme cokollaten e zeze ne...

0

Peshk Barbun Ne Furre

perberesit : peshk barbun i fresket vaj kripe, piper dhe rigon hudher pergatitja : si fillim i pastrojme peshqit. Pastaj ndezim furren me 170 grade. Lyejme me vaj nje tepsi dhe vendosim peshkun ne...

0

Supe Me Kunguj

Perbesit : kunguj 5 patate 2 kripe , piper i zi mente vaj qepe 1 kokerr Pergatija : ne nje ene grijme qepen , pataten dhe kungujt. I leme te skuqen pak pastaj i...

0

Pica Te Vogla Napoletane

Perberesit : 500 gr miell 2 patate te ziera 15 gr maja birre e fresket kripe vaj Pergatitja : ne nje ene punojme bashke 500 gr miell , majan e birres , dy patatet...

0

Patellxhane me Veze

Perberesit : veze buke e grire djath i grire vaj luledielli Pergatitja: i presim patellxhanet ne forme te rrumbullaket ,i vendosim ne nje pjate te ceket dhe i lyejme me kripe te trashe dhe...

0

Pese antibiotiket me te fuqishem natyral

1. Hudhra Hudhra zoteron disa antibiotike te forte , antiviruse , antimyk dhe antimikrobe dhe eshte e afte te broje trupin nga bakteret e padeshiruara dhe ti zhduke ato. Perberesi kryesor qe i vret...

0

Cfare i ben Aloe Vera trupit tend ?

Cfare i ben Aloe Vera trupit tend ? Ka 300 ose më shumë lloje të ndryshme të Aloe Veras. Ajo , vlen veçanërisht për aftësitë mahnitëse shëruese. Kanceri lekures Disa studime te ndryshme kane...

0

Hamburger me Patate dhe Karrota

Perberesit : Patate 200 gr Veze 1 Buke e grire 3 ( luge) Djath i grire 2 (luge) Karrota 3 Kripe Vaj Pergatitja: Qerojme karrotat dhe i vendosm te ziejne bashke me patatet te...

0

Makarona me Patellxhane

Perberesit : Makarona 250 gr Patellxhane 3 Domate 1/2 kile Mozarella 200 gr Djath i grire 100 gr Qepe e njome 2 Pergatitja: Presim patellxhanet ne forme kubeti te vogla dhe i leme ne...

error: DMCA Copyright Protection